Par ēšanu un ieradumiem!
 
Zinu, ka katrs ir veicis zināmu soļus savā uztura ieraduma veidošanā, daudz lasījis, izzinājis un mēģinājis sakārtot šo fronti. Apsveicu, kam tas ir izdevies! Tiem, kam šis jautājums vēl klibo, un līdz riebumam apnicis apburtais loks apņemšanās-noraušanās-dusmas- pieēšanās, vai vispār neēšana, piedāvāju pamēģināt manu piedāvāto programmu.

Mazliet par sevi un programmu. Pati esmu sava produkta produkts, gan veselības, gan uztura, gan emocionālās frontes jomā. No 1997.gada sāku savu Es izzināšanas ceļu, tas ir bijis pieredzes bagāts, rezultatīvs un lepojos ar sevi par padarīto. Tas vijies caur Dr. V.Siņeļņikova, Dr. A.Kurpatova kursiem, “Alter Ego” skolu, uztura zinātni, un visbeidzot caur koučinga mācībām. Atjaunota veselība, izspruku no sarežģītas operācijas, un atbrīvojos no veģetatīvās distonijas lēkmēm. Kaut kāda iekšējā pārliecība un ticība, ka viss ir manas pašas rokās, deva rezultātus. Teikt, ka tas ir viegli? NĒ! Tie ir kā amerikāņu kalniņi, tad augšā, tad lejā, tad atmest visam ar roku, tad atkal sevi motivēt. meklēt skolotāju, atbalstu. Tajā laikā tādas gatavas programmas, ar holistisku pieeju cilvēka ķermenim nebija, nācās pašai likt pa gabaliņiem. JĀ! To var katrs darīt, tikai laika ziņā tas noteikti ies ilgāk. Var jau kārtot uztura ieradumu, pasportot, bet ja emocionālais fons streiko, un pie trešās neveiksmes atkal noraujies, tad jēga tai uztura frontei maza, jo emocijas vienmēr attaisno izdarīto. Tie trīs vaļi- kā pabaroju, izkustinu ķermeni, ko domāju, jūtu, kā rīkojos, lai man būtu labi- darbojas kompleksā. Man patīk holistiska pieeja šim procesam, vajag kompleksu piegājienu visiem trīs vaļiem, tad arī rezultāts būs garantēts. Runājot par uztura ieradumiem, tos var iedalīt 2 grupās- uztura režīma ieradumi un emocionālās ēšanas ieradumi;

režīma ieradumi;
  • neēdu brokastis
  • nevaru piespiest sevi dzert ūdeni
  • nav laika paēst,
  • ēdu neregulāri, pārēdos, lielas porcijas
  • viena ēdienreize dienā, un tā pati vakarā
  • vienveidīga maltīte
  • ātrās ēstuves, kā ikdienas regulārs uztura avots
  • pārmērīga saldumu lietošana
emocionālā ēšana
  • nekontrolēta ēšana, kas pamatā saistīta ar stresu.
  • šinī grupā ir arī anoreksija un bulīmija , bet ar šo pacientu grupu, es nedarbojos, tā ir ārstu un psihoterapijas joma, efektīvi, ja sadarbībā ar sertificētu uztura speciālistu.
Es abām grupām gribu piedāvāt vienu programmu, ko saucu par “emocijas un ēdiens uz viena šķīvja?”, jo arī uztura režīma fonam apakšā ir attieksme pret sevi, savu ķermeni, veselību, kam pienāktos būt primāram, attiecībā pret citām darbībām.
Par programmu spied šeit
Made on
Tilda